Tarımsal Üretim Pazarlama

Tohum Grubu
Agromak sertifikalı ve standart sebze tohum üretimi yapmakta olup ürettiği tohumlukları yurt içi ve yurt dışı pazarlara etkin bir şekilde sunmaktadır. Üretimlerimiz kendi arazilerimizde ve tohum yetiştiricisi çiftçiler ile sözleşmeli olarak 55 dönüm alanda yapılmaktadır.
Agromak, tohum pazarının ihtiyaçlarına göre üretimlerini yaptığı çeşit ve türlerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütmekte olup 2016 yılının başlarında Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu Belgesi alınması kararı almıştır. Bu kapsamda Karacabey Bölgesinde buluna tesislerimizde 1100 m2 sera bitmiş olup, bu seralarda tohum yetiştirilmeye başlamıştır. Araştırmacı Kuruluş Belgesi alındığında kendi Ar-Ge çalışmalarına başlayacaktır.
Agromak gerek kendisi gerekse tohum yetiştiricisi çiftçiler tarafından üretilen tohumlukların pazarlanması konularında faaliyetlerini sürdürmekte olup, bu çalışmalarını 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu hükümlerine göre yapmaktadır. Üretilen standart ve sertifikalı tohumları ülke genelinde bulunan Yapı Marketler, Sanal Mağazalar ve 300 e yakın bayi kanalına uzman personeli YAPRAK markası ile pazarlanmaktadır.

Fidecilik
Agromak, 1999 yılından beri fidecilik konusunda faaliyet gösteren Hishtil-Toros Fidecilik (HTF) firmasının ürettiği sebze fidelerini Trakya Bölgesi başta olmak üzere çeşitli illerde satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Bu kapsamda faaliyetlerimiz yoğun bir şekilde sürmektedir.
Hishtil Toros Fidecilik: Hishtil-Toros Fidecilik (HTF) Türk tarım sektörünün lider kuruluşu olan Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile fide üretiminde dünyanın önde gelen firmalarından Hishtil Holdings’in ortaklıkları altında 1999’dan beri faaliyet göstermektedir. Antalya’da 50 dekar kapalı alanda yıllık 150 milyon adet fide üretim kapasitesine sahiptir. Hishtil-Toros Fidecilik ihracat ile ilgili çalışmalarınada hız vermiştir ve çeşitli Avrupa ülkelerine sebze fidesi satışı gerçekleştirmektedir.
Son yıllarda tarla ve seralarda yaygın hale gelen ve üretimde verim ve kalite kaybına yol açan topraktan bulaşan hastalıklara önemli ölçüde çözüm getiren aşılı fide Türkiye’de ilk olarak HTF tarafından üretilmiştir. Aşılı fideye oluşan büyük talep ile beraber HTF bu konudaki yatırımlarına hız vermiş ve son 4 yıl içerisinde aşılı fide üretim kapasitesini 2 milyon adet/yıl mertebesinden 20 milyon adet/yıl mertebesine çıkartmıştır. Aşılı karpuz, aşılı domates, aşılı patlıcan ve aşılı hıyara olan yoğun ilginin yanısıra aşılı biber ve aşılı kavun da üretilmektedir.
2008 yılında ise HTF, teknolojilerine bir yenisini daha eklemiştir, RS teknoloji. RS teknoloji ile fideler, tek kullanımlık viollerde üretilmektedir. Kök yapısı gereği,dikildiği anda toprağa hızla uyum sağlamakta ve toprağa tutunma süresini kısaltmaktadır.
Türk tarım sanayisinin teknolojik gelişimine de öncülük yapmakta olan HTF ileriye dönük proje ve yatırımlarıyla sektörün standartlarını belirleyen kuruluşu ve Türk çiftçisinin geleceğinin garantisidir

Toprak ve Torf Grubu
Agromak Karacabey tesislerinde üretmiş olduğu organik bahçe ve saksı topraklarını etkin bir şekilde üretip YAPRAK markası ile pazarlamaktadır.
%50 Humusça zengin orman toprağı, %25 Kompost, %25 Torf karışımından elde edilen topraklarımızın, su tutma kapasitesi %20-30, Hava Kapasitesi %30-40 tır. Karışım Bitkiler için optimal PH düzeylerinde olup hastalık , zararlılar ve zehirli maddeler içermez
İç ve Dış mekan süs bitkileri başta olmak üzere tüm bitkilerin doğrudan yetiştirilebileceği ,her türlü makro ve mikro besin elementlerini ihtiva eden özel bir karışımdır.

Orkide Torfu
Yaprak Marka Orkide Torfu Humus katkılı kullanıma hazır Organik üründür. İç mekan ve bahçe ile balkonda yetiştirilen tüm orkide çeşitlerin yıl boyunca kullanılabilinir. Yüksek nem tutma kapasitesine ve geçirgen bir yapıya sahiptir. Özel bileşimler ile geliştirilmiş , kullanıma hazır ve steril bir üründür. Ayrıca içinde orkide köklerinin yeterli ışık alması için iğneli ağaç kabukları bulunmaktadır. Bu kabuklar orkide için gerekli asidik ortamın hazırlanmasına destek olur.

www.e-cizim.com , grafik tasarim, 3d tasarim, web tasarim, tasarim hizmetleri